,
krátky popis banneru
krátky popis banneru
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
 Události
 Sociální počítadla
 ,
 Kontakt
Zednictví Nedvěd
  Kojetická 1026/34
  27711   Neratovice
  tel.: +420 608 566 219
 
Zateplovací systémy Baumit

Zateplovací systémy Baumit

SÍLA SYSTÉMŮ BAUMIT

Zateplovací systémy Baumit představují špičkovou kvalitu v evropském měřítku. Kvalita výrobků je sledována od nákupu jednotlivých surovin až po vlastní expedici. Vzájemně sladěné výrobky a promyšlená systémová řešení poskytují trvalou jistotu a bezpečnost prováděcím firmám, investorům i uživatelům. Zateplovací systémy Baumit jsou členěny především podle lepicích a stěrkových hmot, které jsou v systému použity.

CO JE TO VLASTNĚ ZATEPLOVACÍ SYSTÉM (ETICS)?

Zkratka ETICS vychází z anglického označení External Thermal Insulation Composite System - vnější tepelněizolační kompozitní systém.

Podle normy ČSN 732901 Provádění vnějších tepelněizolačních systémů (ETICS) je to přímo na stavbě uplatňovaná sestava průmyslově zhotovených výrobků obsahující výrobcem systému vybrané a určené části. Jednotlivé součásti musí být vzájemně sladěny, testovány a musí se doplňovat. Nejedná se tedy o kombinaci libovolně zvolených komponentů, zejména už ne o výrobky od různých výrobců.

V žádném případě nejde o kombinaci libovolně či náhodně zvolených komponentů, ale o týmovou hru výše uvedených specialistů, kteří sice musí být specialisty, ale současně se musí vzájemně doplňovat a musí se spolu umět domluvit podobně jako fotbalový tým. Pro úspěch zateplovacího systému, stejně jako při utkání, nerozhodují ani tak osobní rekordy jednotlivých hráčů, jako především jejich kolektivní souhra ve všech fázích zápasu. Fasáda je oproti jiným částem stavby vystavena dlouhodobě a nesrovnatelně většímu množství různých nahodilých a kritických situací.PROČ ZATEPLOVAT?

Zateplení v zimě brání úniku nákladného tepla, v létě přehřátí obvodových zdí a interiéru. Tím se šetří náklady na energii pro vytápění i na klimatizaci. Po celý rok je tím nejpřirozenějším způsobem zajištěno příjemné vnitřní klima, zásadně sníženo riziko výskytu plísní a obvodové stěny jsou chráněné před nadměrnými tepelnědilatačními pohyby i povětrnostními vlivy. Díky nižší tloušťce obvodové konstrukce pak lze při stejném obrysu získat větší užitnou plochu (např. až 4 m2 při cca 200 m2 zastavěné plochy). O snižování emisí CO2 ani nemluvě. více »

Jaký je rozdíl mezi AKRYLÁTOVOU, SILIKÁTOVOU, SILIKONOVOU omítkou

Jakou fasádní omítku použít, jaký je mezi nimi rozdíl, jaké mají vlastnosti, do jaké míry se dají pastovité omítky probarvovat?Na tyhle dotazy Vám odpovím následujícím článkem.
 

Rozdíl mezi jednotlivými druhy fasádních omítek je v rozdílném pojivu. Jednotlivé druhy pojiva pak propůjčují omítkám specifické vlastnosti a mimo jiné se od druhu pojiva odvíjí i jejich cena.
 

Akrylátové omítky obsahují pojivo z umělé pryskyřice, díky kterému jsou omítky tvrdé, houževnaté a vodoodpudivé. Jsou zpravidla nejpříznivější z hlediska ceny a dá se říci, že zřejmě z toho důvodu také zákaznicky nejžádanější. Mají ale také své slabší stránky a těmi jsou menší odolnost proti ulpívání prachu (více se špiní) a horší paropropustnost. Vzhledem ke snížené paropropustnosti nejsou tyto omítky doporučovány na kontaktní zateplovací systémy s minerální vlnou, kde by negativně ovlivnili jinak vcelku dobré vlastnosti paropropustnosti celého systému. U zateplovacích systémů s polystyrenem je jejich použití bez problémů, jelikož je fasáda tak jako tak uzavřená neprodyšným polystyrénem.

Pojivo silikátových omítek tvoří draselné vodní sklo. Z toho důvodu mají vynikající paropropustnost a jsou použitelné na všechny druhy zateplovacích systémů. Mezi jejich nevýhody patří horší pružnost a vodoodpudivost. Cenově jsou o něco dražší než akrylátové. Mimoto díky pojivu, které je velmi zásadité, je tato omítka přirozeně odolná proti plísním a mechům (do silikonové a akrylátová omítky se algicidní a fungicidní látky přidávají uměle a mají v nich omezenou dobu působení).
 

Silikonové omítky jsou současnou jedničkou mezi šlechtěnými omítkami. Mají všechny výhody akrylátových i silikátových omítek, tzn. jsou pružné, vodoodpudivé a zároveň paroproputné. Mimo to mají menší sklon k upívání prachu. Samozřejmě jejich cena je odovídající jejich kvalitě, a tudíž nejvyšší ze všech jmenovaných).
 

Hitem poslední doby je kompromis mezi silikonovou a silikátovou omítkou - tzv. omítka silikon-silikátová. Je to vlastně silikátová omítka s přídavkem silikonu, díky kterému má omítka větší odolnost proti ulpívání nečistot než klasická silikátová. Cenově je tato omítka mezi silikonem a silikátem.

 
Hodnocení firmy Zednictvi Nedved - fasády, stavební firma - NejŘemeslníci.